Zahradnický pomocník, který měl onoho březnového večera z pekla štěstí, se jmenoval Pepa Teisler. Kromě toho měl mladé nohy, a tak to vzal z Hodkoviček do Braníka pěšky. K domku hodináře Ledeckého, kam nesl opravit tatínkovi cibule, dorazil asi ve čtvrt na devět. I zabijáci měli mladé nohy. K Ledeckým to stihly čtvrt hodina před Teislerem. Byl teplý večer 10. Března 1922. Zahradníka napadlo, že Josef Ledecký (široko daleko známý machr a poctivec, jak o něm později psali pamětníci celé události) už nikdy nikomu žádné hodinky nespraví. Teisler bušil do dřevěné branky tak dlouho, až se na dvorku ozvaly kroky a otevřel mu vrah.
Podsaditý mladík v obleku z hrubé vojenské látky se zahradníkovi nelíbil. Vzdal to hned, jak ho neznámý odbyl: „Ledecký tu není. Přijďte si zítra, asi ve čtyři." Ale v sobotu neměl Pepa Teisler čas. V neděli 12. března ho už v osm hodin ráno předešel strážmistr Ladislav Růžička. Chtěl si u Ledeckého vyzvednout opravené náramkové hodinky. Ciferník měl čtyřiadvacet číslic a zdobila ho perokresba s alegorií Smrti a francouzským nápisem La Mort. Růžička netušil, že smrt je opravdu blízko. Dům byl zamčený a tichý, rolety v oknech. Zaspali, pomyslel si a odešel domů.
Vrátil se před polednem. Na průčelí ho vítala firma Josef Ledecký, zlatník a hodinář. Růžička došel k brance, vzal za kliku - bylo ještě zamčeno. Pohlédl do oken - rolety nikdo nevytáhl. Policistu napadlo, že se stalo něco ošklivého.
Hodinářův bratr Václav, který sem právě dorazil na sváteční oběd, měl stejný pocit. A tak přelezli se strážmistrem zeď, rozbili okno a... Bylo to tak ošklivé, že Růžičkovi činilo potíže ten obraz na stanici popsat. Tři mrtvoly v domku „měly prostě hlavy na kaši".